ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY JUŻ DZIAŁA

4 lis, 2021 | Brusy

30 osób niepełnosprawnych znalazło opiekę w nowo powstałej instytucji pomocowej Gminy Brusy. W wyremontowanym obiekcie tak zwanej starej szkoły działa Środowiskowy Dom Samopomocy. Placówka podsumowała właśnie pierwszy miesiąc swojej działalności.

 Uczestnikami zajęć są mieszkańcy gminy Brusy z niepełnosprawnościami. W trakcie spotkań w ŚDS uczą się oni czynności, które są dla nich przydatne w codziennym życiu. Do ich dyspozycji jest między innymi pracownia kulinarna, komputerowa, rękodzielnicza oraz animacji artystycznej. Są też zajęcia rehabilitacyjne.

– Placówka prowadzi zajęcia przez osiem godzin dziennie od 7.00 do 15.00. Uczestnicy są na zajęcia przywożeni, a po zajęciach odwożeni do domów – mówi Mariola Rodzeń, Sekretarz Gminy Brusy.

Środowiskowy Dom Samopomocy zatrudnia siedmioro pracowników. Szefową placówki jest Kamila Warda. Utworzenie instytucji, a wcześniej także przystosowanie obiektu do nowej funkcji kosztowało 1 600 000 złotych. Prawie 1 589 000 złotych stanowiły środki otrzymane z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Mimo iż placówka prowadzi już zajęcia, oficjalnego jej otwarcia jeszcze nie było. Zaplanowano je na grudzień tego roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content