SPRZĄTANIE KOCZAŁY JUŻ ZA NAMI, ALE TO NIE KONIEC…

26 kwi, 2024 | Koczała

Ponad dwudziestu mieszkańców przyłączyło się do akcji wiosennego sprzątania Koczały. Wydarzenie to zorganizowano w miniony weekend. Uczczono w ten sposób także Światowy Dzień Ziemi.

Akcja polegała na uprzątnięciu terenów przy głównych ciągach komunikacyjnych. – Wraz z pracownikami administracji publicznej i pracownikami przedsiębiorstw udało nam się uporządkować pasy przydrożne w kierunku Łękini, Wilkowa i Bielska. Uprzątnęliśmy także tereny za Biedronką – mówi Izabela Kruk referent ds. porządku i czystości w Gminie Koczała.

W ramach akcji uporządkowano oraz przygotowano do nowych nasadzeń tereny przy kościele, Urzędzie Gminy oraz przy przystanku autobusowym. – Cała ta akcja odbyła się we współpracy z Małgorzatą Kosmalską, która w ramach swojej pracy magisterskiej przygotowała projekt nasadzeń na terenach zielonych w Koczale – dodaje Izabela Kruk.

Przygotowane w ten sposób tereny będą obsadzane w dniu 4 maja (sobota). Na to wydarzenie już teraz zapraszani są wszyscy mieszkańcy Koczały. Akcja rozpocznie się w godzinach przedpołudniowych. Wspólnie zadbajmy o nasze otoczenie.

Tegoroczną akcję sprzątania Koczały wspomogły: firma Goodvalley, sklep Gama oraz Romuald Ziółtkowski. Weekenowe sprzątanie zakończył wspólny piknik nad jeziorem Dymno. Tradycyjną grochówkę przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich. 

 

 

fot. UG Koczała

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content