SPOTKANIE NA SZLAKACH GMINY BRUSY

30 cze, 2022 | Brusy

Miłośnicy przyrody, a także turyści, którzy chcą poznać ciekawe zakamarki gminy Brusy, powinni zapisać się na wycieczkę po rezerwacie przyrody Dolina Kulawy. Zapisy przyjmowane są do piątku (01.07). Sama wyprawa odbędzie się we wtorek (5.07) o godzinie 10.00.

– Będzie to około 3 godziny spacer, trasą o długości około 5 kilometrów, wraz z przewodnikiem z Zaborskiego Parku Krajobrazowego, który opowiadać będzie o unikatowości tego miejsca – zapowiada Iwona Wałdoch z Urzędu Miejskiego w Brusach.

Wyprawa wyruszy z parkingu leśnego przy trasie z Laski do Widna. Tam znajduje się początek ścieżki przyrodniczej „Dolina rzeki Kulawy”. – Kolejne przystanki przedstawią nam m.in. historię powstania doliny rzeki Kulawy, działalność bobrów, rędziny pojeziorne w rynnie jezior głuchych. Po drodze miniemy kompleks łąk funkcjonujący dzięki dawnemu systemowi nawadniającemu oraz niecodzienny pomnik przyrody – mówi dalej Wałdoch. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Chętni powinni się zgłaszać do wydziału komunikacji społecznej w Brusach, do jutra (1.07).

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content