Ponad 800 zawodników z całego kraju przyjedzie na weekendowe zawody biegowe do Przechlewa. Od piątku do niedzieli trwać tam będą dwie duże imprezy sportowe. Brać w nich udział mogą nie tylko dorośli, ale także młodzież i dzieci.

Przechlewskie bieganie zainauguruje Bieg Farmera. Impreza ta rozpocznie się w piątek (23.08) o godzinie 17.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji nad jeziorem Końskim. Start i meta usytuowane zostaną na parkingu przed ośrodkiem. Zawodnicy będą mieli do pokonania 7,5 kilometrowy dystans wiodący traktami gruntowymi przez pola i lasy – wyjaśnia Elżbieta Guentzel – koordynator zawodów.

Utrudnieniem będą przeszkody. Jako że to „bieg farmera” nie zabraknie snopków ze słomą, opon od ciągnika, itp. Ciekawostką będzie, podobnie jak przed rokiem, trasa w kształcie świni. Została ona wycięta w polu kukurydzy.

W sobotę (24.08) rozpoczynają się natomiast dwudniowe zawody triathlonowe. Start i meta wszystkich konkurencji znajdować się będzie na plaży OSiR. O godzinie 9.00 na trasy wyruszą zawodnicy rywalizujący na dystansie ½ Ironmana (112,99km). O 10.15 wystartują natomiast sprinterzy.

W niedzielę (25.08) od godziny 9.00 startować będą zawodnicy rywalizujący na dystansie ¼ Ironmana (56,5km). O 9.30 wystartują sztafety. Od 14.00 ruszą też zawody dla całych rodzin – Tri Family.

Całości towarzyszyć będą liczne atrakcje dodatkowe. W piątek i w sobotę w miasteczku triathlonowym od godziny 21.00 działać będzie kino plenerowe. Będą też pokazy udzielania pierwszej pomocy, krwiobus, stoisko DKMS i atrakcje dla dzieci.

W związku z organizacją wydarzeń w Przechlewie i okolicach wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu samochodów. W sobotę w godzinach 8.00 – 17.00 i w niedzielę w godzinach 8.00 – 14.00 zamknięte będą drogi: Lisewo – Przechlewo – Szczytno oraz Przechlewo – Rzeczenica.

Zalecane objazdy prowadzić będą przez Kołdowo, Płaszczycę i Sąpolno.

Bieg Farmera organizowany jest już po raz trzeci. GoodValley Triathlon Przechlewo to impreza z siedmioletnią tradycją. Zapisy chętnych do udziału w rywalizacji są jeszcze możliwe, jednak wyłącznie w biurze zawodów. Rekrutacja zawodników drogą elektroniczną została już zakończona.

fot. UG Przechlewo