SPORTOWCY ROKU 2023 – ZNAMY NAZWISKA

5 lut, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Mateusz Paterek i Dariusz Krakowiak zostali Sportowcami Roku 2023 Gminy Sępólno Krajeńskie. Tytuły takie przyznała im Rada Miejska. Uroczyste ich nadanie oraz wręczenie nagród odbędzie się w marcu podczas gali sportu. Oprócz sportowców roku, wyróżnienia otrzyma także 31 innych zawodników, którzy osiągając sukcesy reprezentowali Sępólno Krajeńskie na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

– Tytuł sportowca roku w Sępólnie Krajeńskim ogłaszany jest na początku każdego roku. Jest to także sportowe podsumowanie minionego sezonu. Na wybór nagrodzonych wpływ mają przede wszystkim wyniki sportowe i ich ranga – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Wszyscy wyróżnieni otrzymają dyplomy, statuetki oraz nagrody finansowe.

 

SZCZEGÓŁOWA LISTA NAGRODZONYCH – wyciąg z uchwały Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim

 

 • 1. Przyznaje się Mateuszowi Paterek tytuł „Sportowca Roku 2023 Gminy Sępólno Krajeńskie” w kategorii junior oraz statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000,00 zł za zdobycie VII miejsca w Mistrzostwach Europy Młodzików w kat. wagowej 67kg (Kiszyniów- Mołdawia), brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzików w kat. wagowej 67 kg (Biłgoraj), złotego medalu Mistrzostw Polski LZS Młodzików w kat. wagowej 67 kg (Ciechanów) oraz I miejsca w Mistrzostwach Województwa Młodzików w kat. wagowej 73 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 2. Przyznaje się Dariuszowi Krakowiakowi tytuł „Sportowca Roku 2023 Gminy Sępólno Krajeńskie” w kategorii senior oraz statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000,00 zł za zdobycie złotego medalu i tytułu Mistrza Świata w Halowych Mistrzostwach Świata Masters w skoku w dal (Toruń), III miejsca w Mistrzostwach Europy Masters w skoku w dal (Pescara), złotych medali w Halowych Mistrzostwach Polski Masters w skoku w dal, biegu na 60m oraz biegu na 60 m ppł (Toruń), złotych medali w biegu na 100m oraz w skoku w dal, a także brązowy medal w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski Masters (Łódź), a także złoty medal w Mistrzostwach Polski w Wieloboju Klasycznym (Toruń).
 • 3. Przyznaje się Mikołajowi Paterek statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Juniorów w kat. wagowej 81 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 4. Przyznaje się Pawłowi Łata statuetkę za osięgnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Juniorów w kat. wagowej 102 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 5. Przyznaje się Mikołajowi Malak statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Młodzików w kat. wagowej 67 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 6. Przyznaje się Jakubowi Wardyn statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych do 17 lat w kat. wagowej do 73 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 7. Przyznaje się Magdalenie Trepczyńskiej statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Juniorek do 17 lat w kat. wagowej 59 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 8. Przyznaje się Marii Łata statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodziczek do lat 15 w kat. wagowej 64 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 9. Przyznaje się Oliwierowi Rummel statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w kat. wagowej 67 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 10. Przyznaje się Maksymilianowi Sznul statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w kat. wagowej 61 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 11. Przyznaje się Marcinowi Głazik statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Województwa Juniorów do 20 lat w kat. wagowej 81 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 12. Przyznaje się Jackowi Jesse statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa (Mrocza) w szachach klasycznych.
 • 13. Przyznaje się Klarze Lemańskiej statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w grze podwójnej w Mistrzostwach Województwa Juniorek, srebrnych medali w Mistrzostwach Województwa Juniorek i Seniorek w grze indywidualnej, srebrnego medalu w grze mieszanej w Mistrzostwach Województwa Juniorów oraz brązowego medalu w grze podwójnej w Mistrzostwach Województwa Seniorek w tenisie stołowym.
 • 14. Przyznaje się Nikodemowi Aderjahn statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Kadetów w grze podwójnej oraz brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetów w tenisie stołowym.
 • 15. Przyznaje się Mateuszowi Jesse statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Kadetów w grze podwójnej oraz brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetów w tenisie stołowym.
 • 16. Przyznaje się Marcie Knapik statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie srebrnego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetek w tenisie stołowym.
 • 17. Przyznaje się Agacie Krzyżkowskiej statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie srebrnego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetek w tenisie stołowym.
 • 18. Przyznaje się Wiktorii Ilcewicz statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodziczek w grze podwójnej w tenisie stołowym.
 • 19. Przyznaje się Jackowi Czarnotta statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną

w wysokości 500,00 zł za zdobycie srebrnego medalu w kategorii do lat 13 na XI Mistrzostwach Województwa w grze aktywnej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz), srebrnego medalu w kategorii do lat 13 na VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze błyskawicznej w warcabach klasycznych (Szubin), brązowego medalu w kategorii do lat 13 na VII Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze aktywnej w warcabach klasycznych (Szubin) oraz brązowego medalu w kategorii do lat 16 na IX Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Błyskawicznejw warcabach 100 polowych (Bydgoszcz).

 • 20. Przyznaje się Katarzynie Czarnotta statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu na XI Mistrzostwach Województwa w grze aktywnej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz).
 • 21. Przyznaje się Adamowi Wojas statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w kategorii senior na VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze błyskawicznej w warcabach klasycznych (Szubin).
 • 22. Przyznaje się Miłoszowi Knapik statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w kategorii do lat 13 na XI Mistrzostwach Województwa w grze aktywnej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz).
 • 23. Przyznaje się Przemysławowi Paterek statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w kat. wagowej do 81 kg w grupie wiekowej 40-44 l. na Mistrzostwach Świata w Wieliczce, złotego medalu w kat. wagowej do 81 kg w grupie wiekowej 40-44 l. na Mistrzostwach Polski w Terespolu w ponoszeniu ciężarów.
 • 24. Przyznaje się Hannie Malak statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Masters w kat. Wagowej 64 kg (Terespol) w podnoszeniu ciężarów.
 • 25. Przyznaje się Danucie Skrzyńskiej statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000,00 zł za zdobycie brązowego medalu w kategorii seniorki na XLVII Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach 100 polowych (Rychlik), złotego medalu w kategorii Seniorki w VII Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze aktywnej w warcabach klasycznych (Szubin), złotego medalu w kategorii Seniorki w XI Mistrzostwach Województwa w grze aktywnej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz), złotego medalu w kategorii seniorki na IX Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze błyskawicznej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz), brązowego medalu w kategorii seniorki w VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w grze błyskawicznej w warcabach klasycznych (Szubin).
 • 26. Przyznaje się Amelii Seydak statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną

w wysokości 1 000,00 zł za zdobycie I miejsca w kat. 57 kg w międzynarodowym Pucharze Polski w Boksie U-15 w kat. Kadet (Ciechocinek), Wicemistrzyni Polski w Boksie w kat. kadet w wadze 57 kg zajmując II miejsce w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Sportach Halowych (Wałcz).

 • 27. Przyznaje się Kyrylowi Horievyi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie I miejsca na Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w kat. wagowej 45kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
 • 28. Przyznaje się Mikołajowi Ilcewicz statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie II miejsca w I i II Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 9 lat, I miejsca w III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 9 lat, II miejsca w III Rundzie Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 10 lat, I miejsce w klasyfikacji końcowej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznegon oraz II miejsce w klasyfikacji końcowej Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 10 lat w podnoszeniu ciężarów.
 • 29. Przyznaje się Davydowi Vasylchuk statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie III miejsca w I Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 11 lat (Mrocza), I miejsca w II Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 11 lat (Sępólno Krajeńskie), II miejsca w III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego klasyfikacji generalnej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 11 lat (Bydgoszcz), IV miejsca w III Rundzie Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 12 lat (Poznań), I miejsca w klasyfikacji końcowej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego, IV miejsca w klasyfikacji końcowej Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 12 lat w podnoszeniu ciężarów.
 • 30. Przyznaje się Miłoszowi Sznul statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie V miejsca w I Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 13 lat (Mrocza), VI miejsca w II Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 13 lat (Sępólno Krajeńskie), III miejsca w III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 13 lat (Bydgoszcz), II miejsca w III Rundzie Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 12 lat (Poznań), II miejsca w klasyfikacji końcowej Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 12 lat w podnoszeniu ciężarów. 
 • 31. Przyznaje się Fabianowi Kwiatkowskiemu statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie VI miejsca w XXIX Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w skoku w dal. 
 • 32. Przyznaje się Bognie Tłok statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie III miejsca w Pucharze Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodzików w klasie ILCA 4, IV miejsca Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 
 • 33. Przyznaje się Antoniemu Burkiewiczowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie wraz z drużyną Wicemistrzostwa w Centralnej Lidze Juniorów U15 z Rakowem Częstochowa. Zawodnik otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski U16 na mecze towarzyskie ze Szwecją oraz podpisał profesjonalny kontrakt na trzy lata z Rakowem Częstochowa.

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content