SPORTOWCY ROKU 2022 GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE – WYBRANI

20 lut, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Przemysław Paterek i Paweł Łata zostali wybrani Sportowcami Roku 2022 Gminy Sępólno Krajeńskie. Pierwszy otrzymał nagrodę w kategorii senior, a drugi to sportowiec roku w kategorii junior. W miniony piątek (17.02) podczas gali sportu wręczono nagrody także pozostałym wyróżnionym.

Obaj sportowcy roku uprawiają podnoszenie ciężarów. Reprezentowali oni Sępólno Krajeńskie w imprezach międzynarodowych. Przemysław Paterek zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Świata Masters oraz pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy Masters. Paweł Łata w ubiegłym roku zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzików oraz drugie miejsce ma Mistrzostwach Polski Młodzików.

Oprócz wyżej wymienionych wyróżniono jeszcze 37 innych zawodników. – Gmina Sępólno Krajeńskie co roku honoruje swoich sportowców, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki sportowe w dziedzinie sportu amatorskiego, bo większość z nich to juniorzy, ale mamy też wybitnych reprezentantów sportu seniorskiego – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Ceremonia wręczenia nagród odbywa się podczas gali sportu, organizowanej najczęściej w lutym każdego roku. Wszyscy wyróżnieni otrzymują statuetki, dyplomy oraz gratyfikacje finansowe lub nagrody rzeczowe.

 

LISTA NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH:

 

Paweł Łata – tytuł „Sportowca Roku 2022 Gminy Sępólno Krajeńskie” w kategorii junior – za zdobycie V miejsca w Mistrzostwach Europy Młodzików w kategorii wagowej 89kg (Raszyn 2022), srebrnego medalu Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii wagowej 89 kg (Sokołów Podlaski, 20-23.10.2022 r.) w podnoszeniu ciężarów.

Przemysław Paterek – tytuł „Sportowca Roku 2022 Gminy Sępólno Krajeńskie” w kategorii senior – za zdobycie VI miejsca w Mistrzostwach Świata Masters w 2 grupie wiekowej w kategorii wagowej 81 kg (Orlando-USA), złotego medalu Mistrzostw Europy Masters w 2 grupie wiekowej w kategorii wagowej 81 kg (Raszyn), złotego medalu Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters w 2 grupie wiekowej w kategorii wagowej 81 kg (Radomsk) w podnoszeniu ciężarów.

Mikołaj Paterek – za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski Juniorów młodszych do lat 17 w kategorii wagowej 67 kg (Zamość, 09.07.2022 r.), srebrnego medalu Mistrzostw Polski LZS juniorów młodszych do lat 17 w kategorii wagowej 67kg (Siedlce, 14.05.2022 r.)

Mateusz Paterek – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski LZS Młodzików w kategorii wagowej 67 kg (Siedlce, 11-15.05.2022 r.) w podnoszeniu ciężarów.

Dariusz Krakowiak – za zdobycie złotego medalu w skoku w dal oraz srebrnego medalu w pchnięciu kulą podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters (Toruń, 12.02.2022 r.), złotego medalu Mistrzostw Polski w pięcioboju klasycznym (Toruń, 28.05.2022 r.), złotego medalu w pchnięciu kulą, srebrnego medalu w skoku w dal, rzucie oszczepem i rzucie dyskiem podczas Letnich Mistrzostw Polski Masters (Toruń, 18.06.2022 r.).

Hanna Malak – za zdobycie VII miejsca w Mistrzostwach Europy Masters w kategorii wagowej 64 kg i 2 grupie wiekowej (Raszyn, 20-28.08.2022) oraz srebrnego medalu Mistrzostw Polski Masters w kategorii wagowej 64 kg i 2 grupie wiekowej (Radomsko, 03.05.2022 r. Radomsko) w podnoszeniu ciężarów.

Antoni Burkiewicz – za zdobycie II miejsca wraz z drużyną w Centralnej Lidze Juniorów w kategorii U-15 w piłce nożnej.

Maksymilian Sznul – za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Młodzików w kategorii wagowej 56 kg (Bydgoszcz, 01.10.2022 r.) w podnoszeniu ciężarów.

Jakub Wardyn – za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Młodzików w kategorii wagowej 61 kg (Bydgoszcz, 01.10.2022 r. ) w podnoszeniu ciężarów.

Magdalena Trepczyńska – za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Juniorek do lat 17 w kategorii wagowej 55 kg (Bydgoszcz, 01.10.2022 r.) w podnoszeniu ciężarów.

Marcin Głazik – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów.

Bogusz Tłok – za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Żeglarstwie (Żnin 2022)

Bogna Tłok – za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w żelglarstwie (Żnin 2022)

Katarzyna Czarnotta – za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (26.11.2022 r. Szubin), złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Błyskawicznej w Warcabach 100 polowych (04.12.2022 r. Bydgoszcz), złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Bullet w Warcabach 100 polowych.

Jacek Czarnotta – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (26.11.2022 Szubin), brązowego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Błyskawicznej w Warcabach 100 polowych (04.12.2022 r. Bydgoszcz), brązowego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Bullet w warcabach 100 polowych.

Ewa Karkowska – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (Szubin, 26.11.2022).

Danuta Skrzyńska – za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Błyskawicznej w Warcabach 100 polowych, srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Bullet w Warcabach 100-polowych.

Klara Lemańska – za zdobycie złotego i srebrnego medalu na Mistrzostwach Województwa Seniorek w grze indywidualnej i deblowej, złotego i brązowego medalu Mistrzostw Województwa Juniorek w grze indywidualnej i deblowej oraz brązowego medalu Mistrzostw Województwa Juniorek w grze drużynowej w tenisie stołowym.

Stanisław Lemański – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Juniorów w grze deblowej w tenisie stołowym.

Maksymilian Żychliński – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Juniorów w grze deblowej w tenisie stołowym.

Maria Kałaczyńska – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Juniorów w grze drużynowej w tenisie stołowym.

Nikodem Aderjahn – za zdobycie brązowego medalu w grze indywidualnej oraz srebrnego w grze deblowej w Mistrzostwach Województwa Kadetów w tenisie stołowym.

Marta Knapik – za zdobycie srebrnego medalu w grze deblowej oraz brązowego medalu w grze drużynowej w Mistrzostwach Województwa Młodziczek w tenisie stołowym.

Zofia Nowak – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Młodziczek w w tenisie stołowym.

Wiktoria Ilcewicz – za zdobycie dwóch brązowych medali w grze drużynowej i deblowej w Mistrzostwach Województwa Młodziczek, brązowego medalu w grze indywidualnej, srebrnego medalu w grze deblowej oraz brązowego medalu w grze drużynowej w Mistrzostwach Województwa Żaczek.

Wiktoria Świderska – za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Województwa Żaczek w tenisie stołowym.

Amelia Seydak – za zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Boksie w kategorii wagowej do 54 kg

Natalia Jamrozik – za zdobycie wraz z drużyną tytułu Młodzieżowego Wicemistrza Polski w Futsalu Kobiet w kategorii U-15 oraz II miejsca w Centralnej Lidze Juniorów U-15 dziewcząt w piłce nożnej.

Miłosz Sznul – za zdobycie I miejsca w I, II, III i IV Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 11 lat oraz I miejsca w klasyfikacji generalnej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 11 lat w podnoszeniu ciężarów.

Mikołaj Ilcewicz – za zdobycie II miejsca w I i II Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 9 lat, III miejsca w III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 9 lat oraz I miejsce w klasyfikacji generalnej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 9 lat w podnoszeniu ciężarów.

Maria Łata – za zdobycie II miejsca w I, II i III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 13 lat, I miejsca w IV Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 13 lat oraz I miejsca w klasyfikacji generalnej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 13 lat w podnoszeniu ciężarów.

Andriyj Talan – za zdobycie II miejsca w III i IV Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 9 lat w podnoszeniu ciężarów.

Davyd Vasylchuk – za zdobycie II miejsca w IV Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 11 lat oraz VI miejsca w III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kategorii wiekowej do 11 lat w podnoszeniu ciężarów.

Mikołaj Malak – za zdobycie XIII miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w kategorii wagowej 61 kg (Sokołów Podlaski 20-23.10.2022 r.), X miejsca w Mistrzostwach Polski LZS Młodzików w kategorii wagowej 61 kg (Siedlce 11-15.05.2022 r.), II miejsca w Wojewódzkim Turnieju Młodzików w kategorii wagowej 61 kg oraz IV miejsca Województwa Młodzików w kategorii wagowej 61 kg (01.10.2022 r. Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.

Dominik Klatka – za zdobycie II miejsca w Wojewódzkim Turnieju Młodzików w kategorii wagowej 81 kg oraz XIV miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w kategorii wagowej 81 kg (Sokołów Podlaski, 20-23.10.2022 r.) w podnoszeniu ciężarów.

Damian Binger – za zdobycie III miejsca Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia LZS w szachach (Tuchola, 08.10.2022 r.)

Jacek Jesse – za zdobycie I miejsca Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia LZS w szachach (Tuchola, 08.10.2022 r.)

Julia Cyman – za zdobycie VI miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych do 17 lat podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii wagowej 55kg (Zamość 09.07.2022 r.), IV miejsca w Eliminachach strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kategorii wagowej 55 kg (Nowy Tomyśl, 04.06.2022 r.), I miejsca w Wojewódzkim Turnieju Juniorów Młodszych w kategorii wagowej 55 kg (Bydgoszcz 12.03.2022 r. ) w podnoszeniu ciężarów

Aleksander Przybylski – za zdobycie VII miejsca w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych do lat 17 podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii wagowej 67 kg (Zamość, 09.07.2022 r.), VIII miejsca w Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kategorii wagowej 73 kg (Nowy Tomyśl 04.06.2022 r.) II miejsca w Wojewódzkim Turnieju Juniorów Młodszych w kategorii wagowej 67 kg (Bydgoszcz 12.03.2022 r.) w podnoszeniu ciężarów.

 

zdjęcie ilustracyjne – serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content