SPORTOWCY NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH

11 mar, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Aż dwa charytatywne turnieje sportowe odbędą się w najbliższy weekend w Sępólnie Krajeńskim. Miejscem organizacji obu wydarzeń będzie hala Krajna Arena. Wstęp dla widzów będzie otwarty.

W sobotę (12.03) w turnieju futsalowym zmierzą się przedstawiciele kół łowieckich i służb leśnych z całego regionu. Swój przyjazd zapowiedziało 10 drużyn. Dodatkową atrakcją mają być pokazy gry na rogu myśliwskim, degustacje potraw kuchni myśliwskiej oraz pogadanki tematyczne. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc w leczeniu małego Błażejka Lewandowskiego oraz Janka Grugela. Wydarzenie startuje o godzinie 9.00.

W niedzielę (13.03) o godzinie 9.30 rozpoczyna się natomiast turniej finałowy Ligi Halowej Piłki Nożnej Orlika Młodszego. W tych zawodach zmierzy się 8 drużyn. Jest to podsumowanie zimowej rywalizacji prowadzonej we wszystkich ośmiu miejscowościach.

Przy okazji przeprowadzona będzie kolejna akcja charytatywna, tym razem z inicjatywy Centrum Administracyjnego Domów Dla Dzieci w Więcborku.

– Ta akcja polega na tym, że dzieci z tych naszych Domów Dla Dzieci w Więcborku i Malej Cerkwicy, wraz ze swoimi opiekunami, postanowili upiec jakieś ciasta, słodkości. Będzie to sprzedawane w trakcie turnieju i cały dochód z tej zbiórki będzie przekazany na dzieci z sierocińców, które pozostały w Ukrainie – mówi Sławomir Gołąbek, trener w sępoleńskim Centrum Sportu i Rekreacji.

Organizatorzy obu imprez sportowych liczą na hojność zarówno wśród widzów, jak i zawodników.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content