Wiosną przyszłego roku ruszą prace na dwóch kolejnych drogach w Sępólnie Krajeńskim. Tym razem chodzi o ulicę Sportową oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Samorząd pozyskał spore dofinansowanie na to zadanie.

Prace wykona Zakład Transportu i Usług z Sępólna Krajeńskiego. Inwestycja ma kosztować ponad 2,3 mln zł, z czego połowa to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Wspomniane ulice mają obecnie mocno zniszczoną nawierzchnię. Po remoncie obszar ten zmieni się nie do poznania. „Jest tam zaprojektowany nowy ciąg pieszo – rowerowy oraz nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych i skrzyżowania. Będą też aktywne znaki drogowe” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Bezpieczeństwo poprawią także wyniesienia spowalniające ruch.

Na ulicy wylany będzie nowy asfalt. Chodniki i ścieżki rowerowe utwardzone zostaną nowym polbrukiem. Prace muszą być zakończone i rozliczone jeszcze w 2020 roku.

To nie jedyne drogi wyremontowane w tej części miasta. W poprzednich latach naprawiono lub zbudowano tam od podstaw między innymi ulice: Konopnickiej, Bema, Kusocińskiego, Broniewskiego, Mickiewicza, Reymonta, Cicha, Brzozowa i Odrodzenia. Do końca roku gotowa będzie także ulica Lipowa i Parkowa.

fot. serwissamorzadowy.eu