SPOŁECZNE INICJATYWY MIESZKANIOWE RÓWNIEŻ W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

7 cze, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Gmina Sępólno Krajeńskie przystąpi do ogólnopolskiego programu budowy mieszkań. Decyzję taką podjęła już Rada Miejska. Jest szansa, że w ciągu najbliższych trzech lat w mieście powstanie nowy blok z mieszkaniami komunalnymi.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to nowy rządowy program zakładający budowę bloków wielorodzinnych w różnych miejscach w Polsce. Jednym z miast, które wyraziło chęć przystąpienia do niego jest Sępólno Krajeńskie. Miałby tu powstać blok mieszkalny na 30 do 32 mieszkań. Będzie on zlokalizowany przy ulicy Baczyńskiego.

Budową, a później także gotowym obiektem zarządzać będzie specjalnie do tego celu powołana spółka. Gmina będzie jej udziałowcem. Wniesie ona między innymi grunt na którym nowy blok powstanie.

– Radni podjęli stosowną uchwałę wyrażającą wolę przystąpienia do takiej spółki, która będzie na terenie Gniny Sępólno Krajeńskie budowała mieszkania na wynajem – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Budowa nowych obiektów ma być dotowana z budżetu państwa. Dzięki temu powstające mieszkania nie będą drogie w opłatach. Przyszli lokatorzy będą mogli też ubiegać się o ich wykup na własność.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content