SPOŁECZNE INICJATYWY MIESZKANIOWE JUŻ OFICJALNIE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

24 wrz, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Najpierw była uchwała w sprawie przystąpienia do inicjatywy, teraz jest już umowa. Chodzi o Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. To rządowy program budowy niedrogich mieszkań czynszowych. Takie mają powstać też w Sępólnie Krajeńskim.

Wspomniana inicjatywa zakłada budowę bloków wielorodzinnych w gminach zainteresowanych przystąpieniem do programu. Inwestycje te w znacznej części mają być finansowane z budżetu państwa. Udziałowcami w przedsięwzięciu będą też lokalne samorządy. Całość koordynować mają specjalnie do tego celu powołane spółki. Gmina Sępólno Krajeńskie przystąpiła już do spółki –  Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe Bydgoszcz.

–  Doszło do podpisania aktu notarialnego i Gmina Sępólno Krajeńskie, łącznie z szesnastoma innymi gminami przystąpiła do takiej spółki. Ta spółka ma za zadanie budować na terenach gmin udziałowców budynki komunalne, w których będą mieszkania wynajmowane naszym mieszkańcom. Każda z gmin będzie miała indywidualne projekty. W naszej gminie mamy już wyznaczony teren przy ulicy Baczyńskiego pod budynek mniej więcej 32 mieszkaniowy – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Najważniejszym założeniem programu jest to, aby mieszkania zbudowane w formule SIM, były lokalami niedrogimi w opłatach czynszowych. Przyszli lokatorzy, którzy wniosą swój wkład do spółki, będą mogli po kilku latach swoje mieszkania także wykupić na własność.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content