SPÓJNOŚĆ DZIAŁANIA – SIŁĄ PRZETRWANIA

15 lip, 2018 | Przechlewo

W Przechlewie ruszyła realizacja projektu pod nazwą „Spójność Działania – Siłą Przetrwania”. To program organizacji międzypokoleniowych zajęć integracyjnych zarówno dla osób zdrowych jak i niepełnosprawnych. Duży nacisk kładzie się także na udział w nich, całych rodzin.

Realizację tego projektu zainaugurowało spotkanie z psychologiem. Odbyło się ono 10 lipca w świetlicy w Szczytnie. Zorganizowano je pod hasłem  „Podaruj dzieciom w prezencie swój czas”.

Jak zapowiadają organizatorzy, niebawem kolejne ciekawe wydarzenia. W planach jest między innymi: wyjazd do pracowni ceramiki na warsztaty lepienia garnków oraz wyjazd do Chaty Kaszubskiej na warsztaty pieczenia chleba.  Będzie też wyjazd do Torunia oraz zajęcia manualne w miejscowych świetlicach. „Chodzi o dobrą zabawę i podtrzymanie dobrych więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi. Wspólna zabawa, wycieczki, dyskusje, to też terapia nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców” – mówi Elżbieta Baran, Dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegóły i terminy poszczególnych wyjazdów i warsztatów, będą publikowane na bieżąco na plakatach oraz ma stronie internetowej i profilu facebookowym biblioteki.

Wartość całego projektu – 6386zł. Dofinansowanie w wysokości 4190zł, otrzymano od Fundacji Lokalna Grupa Działania „Naszyjnik Północy”. Projekt jest realizowany przez Gminną Bibliotekę i Centrum Kultury oraz Koło Miłośników Przechlewa.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content