SOŁECTWO ZBOŻE BĘDZIE MIAŁO NOWĄ ŚWIETLICĘ

8 maj, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Do końca przyszłego roku mieszkańcy sołectwa Zboże, będą mieli własną świetlicę. Gmina Sępólno Krajeńskie rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu. Całość ma kosztować niespełna 2 miliony złotych.

Zadanie wykona sępoleński Zakład Transportu i Usług. Na realizację firma będzie miała 17 miesięcy od dnia podpisania umowy. Będzie to zupełnie nowy obiekt – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. – Zadanie będzie obejmowało wybudowanie świetlicy wiejskiej o powierzchni 160 metrów kwadratowych, wybudowanie drogi dojazdowej, wybudowanie parkingów z oświetleniem, wybudowanie siłowni plenerowej i wyposażenie całego obiektu świetlicy w niezbędne sprzęty, meble i urządzenia – dodaje burmistrz.

Obecnie sołectwo Zboże nie posiada własnej świetlicy wiejskiej. W przypadku konieczności zwołania zebrania, mieszkańcy spotykają się w szkole. Budowa nowego obiektu rozwiąże ten problem. Na realizację inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.995 tys. zł z rządowego funduszu Polski Ład, z puli pieniędzy przeznaczonych na wsparcie zadań w miejscowościach popegeerowskich. To aż 98 procent wartości całej inwestycji.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content