ŚNIADANIE Z MARSZAŁKIEM

4 sie, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Było już spotkanie z dworem królewskim, był papuzi gaj, a nawet przekąska pod Giewontem. Tym razem do uroczystego śniadania w Sępólnie Krajeńskim zasiądzie sam Józef Piłsudski z rodziną. Już w najbliższy wtorek (7.08) na Placu Przyjaźni odbędzie się kolejne „Śniadanie na Trawie”.

Wydarzenie już na dobre wpisało się w kalendarz sępoleńskich atrakcji. Co roku najmłodsi mieszkańcy miasta spotykają się w określonym miejscu po to, by wspólnie zjeść śniadanie. Nie jest to jednak zwykły poczęstunek. Za każdym razem uczta organizowana jest w innej scenerii. Menu także jest odpowiednio dobrane. 

W przeszłości dzieci mogły już poznać atmosferę dworu królewskiego, jednocześnie ucząc się zasad odpowiedniego zachowania przy stole. Było też spotkanie z kolorowymi ptakami i wizyta u prawdziwych górali. Tym razem, nawiązując do stulecia odzyskania niepodległości – gościem specjalnym śniadania będzie Marszałek Józef Piłsudski. „Nasz gość zasiądzie do stołu wraz ze swoją żoną, córeczkami Wandą i Jadwigą, a usługiwać im będzie służąca Adelcia” – zapowiada Bogusława Zgrzeba z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Na stole znajdzie się z pewnością herbata z kardamonem, kanapki z surowymi warzywami, ogórki z miodem i kruche ciasteczka, które Marszałek uwielbiał.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami. W tym roku impreza odbędzie się wyjątkowo nie przed Centrum Kultury i Sztuki lecz w Parku Przyjaźni przy Centrum Małego Dziecka i Rodziny. Początek – godzina 10.00

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content