SISMS – SYSTEM POWIADAMIANIA RATUNKOWEGO W PRZECHLEWIE

6 wrz, 2017 | Przechlewo

Gmina Przechlewo posiada swój system powiadamiania ratunkowego. SISMS działa jako aplikacja na smatrfony. Użytkownicy starszych telefonów komórkowych mogą też wybrać opcję zwykłych sms. Dzięki systemowi ostrzeżenia i informacje dla mieszkańców mogą być przekazywane nawet w nocy.

System SISMS działa w Przechlewie już od ponad dwóch lat. Jest to jeden z kanałów dystrybucji ważnych wiadomości do mieszkańców. „Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji o zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych, o konieczności ewakuacji z określonych regionów lub zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych. System wykorzystywany jest również do informowania mieszkańców o awariach wodociągowych, energetycznych, czy drogowych. Ponadto na bieżąco są wysyłane komunikaty o bieżących wydarzeniach na terenie Gminy Przechlewo” – mówi Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy Przechlewo.

System sprzężony jest także z Regionalnym System Ostrzegania w Gdańsku. Dzięki temu wszystkie komunikaty wydane przez służby wojewódzkie, natychmiast docierają do mieszkańców.

Użytkownicy aplikacji mogą też sami zdefiniować jakiego typu informacje chcą otrzymywać. Jedyną wadą tego systemu jest to, iż informacje docierają tylko do tych osób, które wcześniej wyraziły na to zgodę lub pobrały odpowiednią aplikację. Rejestracja i korzystanie z systemu są całkowicie bezpłatne.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content