SEZON TURYSTYCZNY W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM – RUSZY LADA MOMENT

6 cze, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Już w najbliższy weekend będzie można skorzystać z części atrakcji wodnych oferowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Mimo iż do oficjalnego rozpoczęcia sezonu turystycznego pozostało jeszcze kilkanaście dni, ośrodek zaprasza na plażę miejską już od soboty (10.06)

Na początek uruchomiona będzie wypożyczalnia sprzętu pływającego. A jest z czego korzystać – zapowiada Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim

Do dyspozycji będą łódki, kajaki, żaglówki, rowery wodne, deski sup. Myślę, że pogoda dopisze i to jest na początek – mówi dyrektor. Od 15 czerwca plaża będzie działała już w pełnym zakresie. Będą dmuchane atrakcje wodne, wyznaczona strefa do kąpieli dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna z lodami i goframi. Nad bezpieczeństwem kąpiących się, czuwać będzie dwóch ratowników.

Oprócz tego ruszamy z polem biwakowym w Sępólnie przy Eko-Bazie. Otwieramy również pole biwakowe nad Juchaczem, a na 24 czerwca przygotowujemy wielką dyskotekę nad Jeziorem Sępoleńskim – mówi dalej Chart. Dostęp do sępoleńskich plaż jest otwarty i bezpłatny. Dla tych, którzy nie lubią się opalać, swoją ofertę ma kawiarnia na sępoleńskim molo. To nowy obiekt na gastronomicznej mapie Sępólna Krajeńskiego. Molo to także arena, na której latem można oglądać występy artystyczne.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content