SEZON TURYSTYCZNY OFICJALNIE OTWARTY

18 cze, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Plaża miejska, wypożyczalnie sprzętu pływającego, pole namiotowe – wszystko to już działa w Sępólnie Krajeńskim. Zarządzające obiektami Centrum Sportu i Rekreacji ogłosiło otwarcie letniego sezonu turystycznego. Goście i mieszkańcy mogą już korzystać z prawie wszystkich przygotowanych dla nich atrakcji.

– Otworzyliśmy już plażę miejską. Na plaży są ratownicy. Działa wypożyczalnia sprzętu. Do dyspozycji plażowiczów jest także park wodny. Tak więc wszystkich chętnych, którzy chcieliby skorzystać z uroków naszej plaży, serdecznie zapraszamy – mówi Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Na kąpielisku jak co roku wydzielono brodzik dla dzieci oraz strefę dla osób umiejących pływać. W zasobach działającej przy plaży wypożyczalni sprzętu pływającego są rowery wodne, żaglówki, kajaki oraz łódki z napędem elektrycznym.

Czynna jest też Eko-Baza. Jest to miejsce zlokalizowanie nieopodal plaży miejskiej. Ma ono charakter piknikowy. Do dyspozycji wczasowiczów są tam wiaty, stoły i ławki. Jest też miejsce na rozpalenie ogniska. W pobliżu Eko-Bazy znajduje się również pole namiotowe wraz z profesjonalnym zapleczem sanitarnym. 

Od 26 czerwca na sępoleńskim molo otwarta będzie kawiarnia. Samo molo, jak co roku będzie też miejscem organizacji wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Nowością ma być uruchomiony pod koniec czerwca punkt gastronomiczny przy plaży, w pobliżu muszli koncertowej. Tam też planuje się organizację imprez dla młodzieży i dorosłych. Plaża i pole biwakowe działa również nad jeziorem Juchacz, przy trasie Sępólno Krajeńskie – Lipka.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content