SESJA ABSOLUTORYJNA JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU

22 maj, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Na 29 maja zaplanowano w Sępólnie Krajeńskim sesję absolutoryjną. Nowa Rada Miejska oceni wykonanie budżetu za rok 2023. Będzie to też pierwsza debata nowych radnych nad finansami gminy.

Absolutorium z wykonania budżetu jest potwierdzeniem prawidłowości wykonania gminnego planu dochodów i wydatków. Ten, zdaniem burmistrza Waldemara Stupałkowskiego został zrealizowany właściwie. Potwierdza to między innymi opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej. Rada Miejska oceni także, czy budżet został wykonany zgodnie z podjętymi wcześniej uchwałami.

Radni nie oceniają natomiast wysokości budżetu, ani stanu finansów gminy, o ile wszystko jest zgodne z wcześniejszymi założeniami. Pod tym względem również nie ma powodów do niepokoju – uważa burmistrz. – Przypomnę, że budżet ubiegłoroczny zamknął się kwotą ponad 105 milionów złotych. W ramach tych zadań, które zostały zapisane w budżecie, wykonaliśmy też wiele inwestycji, łącznie z nowo oddanym przedszkolem samorządowym. Ubiegłoroczne wydatki majątkowe stanowiły aż 21 procent całego budżetu. Dług gminy wyniósł 9,6 mln zł i w ciągu roku 2023 zmniejszył się o milion złotych – mówi dalej Stupałkowski. Podczas sesji absolutoryjnej przedstawiony zostanie także raport o stanie gminy. Rada debatować będzie też nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content