SĘPÓLNO W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

18 lip, 2015 | Sępólno Krajeńskie

Dziesiąte miejsce w Polsce i pierwsze w województwie kujawsko – pomorskim w rankingu gmin miejsko – wiejskich, najskuteczniej wykorzystujących środki unijne dla Sępólna Krajeńskiego. Zestawienie opublikował dziennik Rzeczpospolita, na podstawie danych pochodzących z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Według tychże, gmina pozyska niebawem kolejne dofinansowania o łącznej wartości ponad 15 milionów złotych, co w przeliczeniu na mieszkańca daje 952,61 zł.

Ranking został opracowany na podstawie danych za rok 2014. Jest to najwyższa jak dotąd lokata Sępólna Krajeńskiego w tym zestawieniu. W przeszłości gmina zajmowała miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. „Do naszego sukcesu przyczyniła się spora ilość zadań zrealizowanych i zaplanowanych do realizacji z udziałem środków europejskich” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Mowa tu przede wszystkim o modernizacji infrastruktury sportowej na Stadionie Miejskim, modernizacji plaży, świetlic wiejskich, placów zabaw oraz o remontach dróg osiedlowych i budowie kanalizacji i wodociągów.
W planach samorządu jest jeszcze dokończenie modernizacji oczyszczalni ścieków, dokończenie budowy inkubatora przedsiębiorczości, czy sieci sanitarnych dla terenów przemysłowych. Sporą część środków pochłoną także dalsze budowy i remonty dróg oraz rewitalizacja przestrzeni miejskiej.
Magistrat planuje między innymi odnowienie budynków w centrum Sępólna, restaurację obiektów zabytkowych oraz rozbudowę terenu rekreacyjnego nad rzeką Sępolenką, przy Placu Przyjaźni. Obszar ten docelowo ma się stać kolejną atrakcją turystyczną, nie tylko miasta ale i całego regionu.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content