SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE – ILUSTROWANA PODRÓŻ PRZEZ WIEKI

21 mar, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Gotowa jest już najnowsza publikacja o Sępólnie Krajeńskim. To książka zatytułowana „Sępólno Krajeńskie – ilustrowana podróż przez wieki”. Jej autorem jest Łukasz Jakubowski, pracownik miejscowej Biblioteki Publicznej, a jednocześnie regionalista i miłośnik historii.

– Ta książka jest o Sępólnie Krajeńskim. Tak jednym zdaniem najkrócej. Gdybym miał to rozwinąć, jest oczywiście o historii, przy czym jest to historia bardziej miasta niż mieszkańców. Także idę tutaj troszkę ścieżką, którą wydeptał przede mną Leszek Skaza, dwiema swoimi świetnymi książkami: „Sępólno Krajeńskie na starej fotografii” i „Sępólno Krajeńskie na dawnej pocztówce”. Podążam jego drogą, skupiam się bardziej na tym jak Sępólno zmieniało się na przestrzeni wieków – zapowiada Łukasz Jakubowski.

Jak dodaje, każdy w niej znajdzie coś dla siebie

– Bardzo dużo ciekawostek związanych z rozwojem zabudowy, z tym co kiedyś się znajdowało w określonych miejscach, także w pewnym sensie jest to też książka detektywistyczna. Wewnątrz można znaleźć sporo nowych, niepublikowanych dotąd ilustracji, plany budowlane, pocztówki, zdjęcia – wylicza autor.

Książkę będzie można zdobyć podczas spotkań autorskich. Ich terminy nie zostały jeszcze wyznaczone. Niewykluczone, że książkę będzie można otrzymać za darmo.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content