SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE GOSPODARZEM WARCABOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

18 lut, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Prawie 50 zawodników z całej Polski rywalizuje w półfinałach Mistrzostw Polski w warcabach 100 polowych. Zawody odbywają się w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Impreza potrwa do niedzieli (20.02).

Sępólno Krajeńskie nie po raz pierwszy jest gospodarzem imprezy rangi mistrzowskiej w warcabach 100 polowych. W przeszłości organizowano tu nawet Mistrzostwa Europy. Wszystko za sprawą Danuty Skrzyńskiej, która ma swoim koncie sporo tytułów mistrzowskich. Obecnie jest ona kierowniczką sekcji warcabowej przy klubie MLKS Krajna i propagatorką tej dyscypliny sportu.

Podczas trwających właśnie półfinałów Mistrzostw Polski zawodnicy rywalizują w dwóch grupach. Wśród nich jest między innymi mistrzyni świata, Natalia Sadowska. W gronie zawodników są też przedstawiciele Sępólna Krajeńskiego: Katarzyna Czarnotta, Ewa Karkowska, Jan Rosiński i Jacek Czarnotta.

– Myślę, że turniej przyniesie nam wszystkim wiele emocji. Wyniki spotkań można oglądać na żywo. Wszystko jest rejestrowane, umieszczane na stronie warcaby.pl oraz na stronach Centrum Sportu i Rekreacji – mówi Marek Chart, dyrektor CSiR w Sępólnie Krajeńskim.

Zwycięzców zawodów poznamy w niedzielę o godzinie 13.00. Najlepsi awansują do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Ustrzykach Dolnych. Organizatorami półfinału 46. Indywidualnych Mistrzostw Polski są: MLKS Krajna, CSiR w Sępólnie Krajeńskim, Powiat Sępoleński oraz Gmina Sępólno Krajeńskie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content