SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE DZIĘKUJE ZA POMOC

5 paź, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Ponad pół miliona złotych w gotówce, a także materiały budowlane i inne dary, to pomoc jaka napływa i napływać będzie do Gminy Sępólno Krajeńskie. Nadal trwa organizacja wsparcia dla rodzin poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy. Pomoc finansową i rzeczową niosą nie tylko inne samorządy, ale także organizacje i osoby prywatne.

Apel o wparcie dla mieszkańców, wystosowany przez władze Sępólna Krajeńskiego spotkał się ze sporym odzewem. „Mamy 13 zgłoszeń samorządów, które zadeklarowały pomoc finansową na likwidację skutków nawałnicy. Te deklaracje są najczęściej ogólne, na naprawę infrastruktury publicznej. Mamy też samorządy, które zadeklarowały pomoc na zakup kontenerów mieszkalnych dla najbardziej poszkodowanych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Innym przykładem są strażacy z Niepołomic koło Krakowa. Druhowie z miejscowej jednostki już drugi raz odwiedzili Sępólno Krajeńskie. Za pierwszym razem pracowali przy usuwaniu skutków nawałnicy. Pod koniec września przyjechali znowu, tym razem przywożąc ze sobą ogromną ilość materiałów budowlanych. Zgodnie z ich wolą, trafiły one do mieszkańców sołectwa Wałdówko. Towary napływają również od innych darczyńców. Są to między innymi bloczki betonowe, kleje i cement.

Poszkodowani otrzymują także pomoc rządową. Do tej pory Gmina Sępólno Krajeńskie wypłaciła ponad 1,5 miliona złotych zasiłków z budżetu państwa. Samorząd szacuje, że na zaspokojenie potrzeb wszystkich poszkodowanych mieszkańców, potrzeba łącznie około 4,5 mln zł.

 

 

fot: UM w Sępólnie Krajeńskim

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content