SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE W BAJCE

16 maj, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Gdzie znajdują się zabytki Sępólna Krajeńskiego? Co jest największą atrakcją tego miasta? Jaka jest jego historia? Odpowiedzi na te pytania, można znaleźć z najnowszej bajce o tej właśnie miejscowości. Publikacja ma być dla turystów kolorowym przewodnikiem, a dla małych mieszkańców – podręcznikiem w edukacji regionalnej.

„Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” – to fikcja literacka osadzona w rzeczywistych miejscach. Bohaterką opowiadania jest 10 letnia Michalina, która spędza wakacje w Sępólnie Krajeńskim. Na rynku znajduje pierścień, który okazuje się być magicznym. Przenosi on małą bohaterkę do XIX wieku, w którym toczy się dalsza akcja.

„Książka ta jest czymś bardzo oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju. Zapewniam, że nie dostanie się jej w żadnych dyskontach i marketach, bo jest ona nasza – sępoleńska. Publikacja jest pięknie wydana. Ma także walory poznawcze,  edukacyjne i dotyczy regionu” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Książkę jako pamiątkę z Sępólna, już niebawem będzie można kupić w Punkcie Informacji Turystycznej oraz w miejscowej bibliotece. Autorem publikacji jest Mariusz Niemycki. Ilustracje wykonała pochodząca z Sępólna, studentka ASP – Pamela Panasiuk.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content