W setną rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wraz Wiejskimi Ośrodkami Kultury w Lutowie i Wałdowie, przygotowują trzy niezwykłe wydarzenia okolicznościowe. Niestety ze względu na ograniczenia sanitarne, będzie można je obejrzeć jedynie on-line.

Centrum Kultury i Sztuki przygotowało „Multimedialną depeszę do nieba”. – Będzie to wystawa ukazująca piękno otaczającej nas przyrody, którą tak bardzo umiłował nasz papież Jan Paweł II – mówi Julita Maciaszek, dyrektor CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Drugim wydarzeniem będzie Arka Noego przed Wiejskim Domem Kultury w Wałdowie. To artystyczna instalacja, która ma w widzu wzbudzić refleksję nad przemijaniem i wszystkim tym, co czeka nas w przyszłości. Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie przygotowuje natomiast wystawę pod tytułem „Światło, które nie gaśnie”. To rękodzieło poświęcone Janowi Pawłowi II uwiecznione na fotografiach.

Wszystkie te wydarzenia będzie można oglądać w internecie od 18 maja 2020 r. za pośrednictwem serwisów Youtube i  Facebook. Będą one udostępniane również przez lokalne media. Linki do transmisji są już dostępne na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim: (http://www.ckissepolno.com.pl/  

 

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim