W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM BĘDZIE JAŚNIEJ I BEZPIECZNIEJ

8 kwi, 2017 | Sępólno Krajeńskie

168 nowych latarni ulicznych pojawi się niebawem na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie. Samorząd będzie rozbudowywał sieć oświetleniową nie tylko w miejscach gdzie lamp jest za mało, ale także w obszarach, gdzie nie ma ich wcale.

Nowe punkty świetlne powstaną nie tylko na wsiach, ale również w mieście. Jednym z takich przykładów będzie nowo powstałe osiedle domków jednorodzinnych przy drodze do Kawli. Tam mieszka już sporo osób, ale brakuje oświetlenia ulicznego. „Miejsca w których należy zbudować oświetlenie wyznaczyli nam sami mieszkańcy. To oni wnioskowali o takie instalacje, wskazując konkretne obszary” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowe latarnie uliczne wyposażane będą w energooszczędne oprawy LEDowe. To zminimalizuje koszty późniejszej eksploatacji lamp. Cała operacja ma kosztować około 600 tysięcy złotych. W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja techniczna zadania, na podstawie której gmina będzie mogła zabiegać o środki zewnętrzne. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach. Jeżeli dofinansowania zostaną przyznane, pierwsze prace mogłyby ruszyć jeszcze w tym roku.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content