SĘPOLEŃSKIE POGOTOWIE ZADANIOWE

18 paź, 2015 | Sępólno Krajeńskie

Masz kłopot z odrobieniem lekcji w domu – przyjdź do biblioteki. Takim hasłem zapraszają do odwiedzenia swojej placówki bibliotekarze z Sępólna Krajeńskiego. Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza uruchomiła Pogotowie Zadaniowe. Oferta jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

Pomysł na Pogotowie Zadaniowe zrodził się wśród samych bibliotekarzy. Zaobserwowali oni, że dzieci i młodzież przychodzą do biblioteki najczęściej po lekcjach w szkole. Przeglądają nie tylko książki na półkach, ale także wyciągają na miejscu własne podręczniki i zeszyty, a następnie zabierają się do odrabiania lekcji. „W zadaniach często pomagali im pracownicy naszej placówki” – mówi Grażyna Kędzierska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Dzisiaj są to już regularne spotkania, koordynowane przez bibliotekarzy. Najlepiej jeżeli dzieci i młodzież przychodzą we wtorki między 15.00 a 17.00. „Jeżeli jednak uczniowie przyjdą w inny dzień, w innych godzinach, pomocy nikt im nie odmówi. Tak właśnie działa nasze Pogotowie Zadaniowe” – dodaje dyrektor.
Biblioteka to też dobre miejsce na pracę w grupach. Na miejscu oprócz bogatej bibliografii jest także dostęp do komputerów z internetem, a także kursów e-learningowych. Także dorośli mogą skorzystać z nauki języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Pomoc świadczona przez bibliotekarzy jest bezpłatna.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content