SĘPOLEŃSKIE INWESTYCJE W ROKU 2022 – PODSUMOWANIE

31 sty, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Aż 39 zadań inwestycyjnych realizowała w ubiegłym roku Gmina Sępólno Krajeńskie. Samorząd podsumował rok 2022 w wydatkach majątkowych. Większą ich część stanowiły pozyskane dofinansowania zewnętrzne.

Łączna wartość realizowanych w ubiegłym roku zadań to prawie 29 milionów. Otrzymane na inwestycje wsparcia rządowe i unijne osiągnęły poziom aż 16,5 mln zł. Część spośród realizowanych zadań to inwestycje wieloletnie, stąd termin ich oddania do użytku i ostatecznego rozliczenia, przypadnie w tym roku. Ale są też zadania, które zrealizowano w ciągu jednego roku kalendarzowego. Wśród nich jest między innymi budowa ulicy Wyspiańskiego, drogi w miejscowości Włościbórz, boiska przy szkole w Zalesiu oraz miejsca aktywności i rekreacji w Dziechowie. Na liście zadań wieloletnich znalazła się za to długo oczekiwana budowa nowego przedszkola gminnego. Będzie ono gotowe już w tym roku.

– Prawie wszystkie te inwestycje, to propozycje zgłaszane nam przez mieszkańców. Rozmowy takie prowadzone są co roku na zebraniach sołeckich i osiedlowych. To właśnie uczestnicy tych spotkań mówią nam o potrzebach budowy tej, czy tamtej drogi, o potrzebie zwiększenia ilości miejsc w przedszkolach, czy o potrzebach budowy świetlic – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Rok 2023 dla sępoleńskiego samorządu będzie równie obfitym w inwestycje. Na wydatki majątkowe gmina planuje przeznaczyć aż jedną czwartą całego rocznego budżetu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content