Nie ma na razie zagrożenia dla obecnie realizowanych inwestycji w Sępólnie Krajeńskim. Wszystkie roboty są prowadzone na bieżąco i terminowo. Kłopotów nie powinno być także z zaplanowanymi inwestycjami.

„Rozpoczęte prace, są realizowane. Zadania przyjęte w planie budżetowym też są przygotowywane do realizacji. Na dzisiaj nie widać, aby firmy, które podjęły się realizacji naszych inwestycji zawieszały działalność” – uspokaja Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Waldemar Stupałkowski.

Utrudnieniem dla przedsiębiorstw jest natomiast kłopot z zaopatrzeniem materiałowym. Zdaniem burmistrza – może to spowodować opóźnienia w niektórych inwestycjach. O ile epidemie nie dotkną załóg poszczególnych firm, nie powinno być też kłopotów kadrowych. Większość prac budowlanych prowadzonych jest na powietrzu, bez kontaktu z osobami z zewnątrz.

Obecnie w Sępólnie Krajeńskim trwają roboty drogowe na ulicy Sportowej oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Ruszają też prace na drodze w Lutówku. Na terenie Centrum Sportu i Rekreacji trwa adaptacja tamtejszych obiektów kubaturowych na domy sportowca.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu