SĘPOLEŃSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY

11 maj, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze tylko do jutra (12.05) przyjmowane są zgłoszenia zawodników do tegorocznego Otwartego Mityngu Lekkoatletycznego w Sępólnie Krajeńskim. Zapisy prowadzi Centrum Sportu i Rekreacji. Ono też będzie gospodarzem tego wydarzenia. Sportowców można zgłaszać telefonicznie, faksem (tel: 52-3210321) lub elektronicznie (email: [email protected] ). Zawody odbędą się w sobotę (14.05) o godzinie 9.00 na obiektach sportowych przy ul. Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim.

Otwarty Mityng Lekkoatletyczny to impreza w której może wziąć udział każdy młody sportowiec. Sępoleńskie zmagania są także kwalifikacjami do XV Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Chełmno – Rio 2016. Zawodnicy, którzy najlepiej wypadną w Sępólnie, będą mieli prawo startu w zawodach w Chełmnie.

Sportowcy wystartują w trzech kategoriach wiekowych:
– młodzicy / młodziczki – roczniki 2001 i młodsi
– junior / juniorka młodsi – roczniki 1999 i 2000
– mężczyźni / kobiety dorośli – roczniki 1998 i starsi
Dyscypliny jakie będą reprezentowali to:  biegi – dystanse w zależności od kategorii wiekowej, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut dyskiem i trójskok. „Dzieląc to na poszczególne kategorie wiekowe i dyscypliny, do rozdania będzie prawie 50 kompletów medali” – mówi Tadeusz Telicki, organizator sępoleńskich zawodów, a jednocześnie koordynator ds. Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich – Chełmno – Rio 2016. Zawody w Chełmnie rozegrane zostaną w dniach 17-19 czerwca 2016.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content