SĘPOLEŃSKA NOC BIBLIOTEK

1 cze, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Spektakl teatralny w wykonaniu pracowników biblioteki, głośne czytanie opowiadania o miejskich przygodach Michalinki, czy koncert szant – to tylko niektóre propozycje na Noc Bibliotek, przygotowywane przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Krajeńskim. Już w najbliższą sobotę (01.06) warto przyjść do placówki, bo atrakcji nie zabraknie.

Noc Bibliotek to akcja ogólnopolska. W tym roku włącza się w nią ponad 1300 ośrodków w całym kraju.

Biblioteka w Sępólnie Krajeńskim zaprasza już od godziny 18.00. Inauguracją wydarzenia będzie prapremiera przedstawienia teatralnego dla dzieci  „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”. Jest to mini widowisko opracowane na motywach książki Mariusza Niemyckiego. Aktorami będą sępoleńscy bibliotekarze. „Rekwizyty i scena są gotowe. Bibliotekarze już mają tremę, bo będzie to ich pierwszy, publiczny występ” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor sępoleńskiej placówki. W programie wieczoru będą też quizy, konkursy i zabawy dla dzieci.

Dorośli mogą odwiedzać bibliotekę od godziny 19.30. Wówczas rozpocznie się koncert ballad i szant w wykonaniu Eleonory Stosik i Janusza Ciży. O 21.00 odbędzie się spotkanie Maciejem Stafiejem, który opowie o swojej pasji do herbaty i o podróży na Sri Lankę. Przez cały wieczór czynna będzie też wystawa przygotowana przez uczniów miejscowych szkół.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Dzieci planujące pozostanie w bibliotece do późnych godzin nocnych, muszą mieć pisemną zgodę rodziców.

Noc Bibliotek to także okazja do zwrócenia wypożyczonych wcześniej książek, a przetrzymywanych w domu zbyt długo. W tym dniu placówka nie będzie naliczała regulaminowych kar. W sobotę wieczorem ruszy także sprzedaż najsłynniejszej w ostatnich tygodniach książki o Sępólnie. Chodzi o opowieść Mariusza Niemyckiego  „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”. Bohaterką publikacji jest mała dziewczynka, która z zainteresowaniem, oprowadza po najciekawszych miejscach w naszym mieście.  

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content