SĘPOLEŃSKA MAJÓWKA – ZAPROSZENIE

29 kwi, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Koncerty, wystawy, prezentacje i część patriotyczno – religijna, tak będzie wyglądała tegoroczna majówka w Sępólnie Krajeńskim. Imprezy trwać będą przez 4 dni. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Całość rozpocznie II Zlot Pojazdów Zabytkowych – Hity PRLu. Odbędzie się on 1 maja o godzinie 15.00 na targowisku „Mój Rynek” w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu będzie można obejrzeć nierzadko unikatowe pojazdy z tamtego okresu. Gościem specjalnym będzie Jerzy Iwaszkiewicz, znany felietonista i dziennikarz motoryzacyjny. Na scenie wystąpi popularny w latach 60-tych zespół: „No To Co”. Będą też piosenki Anny Jantar w wykonaniu Sylwii Synak. „Myślę, że będzie dobra zabawa, szereg konkursów i rzeczowych rozmów na temat motoryzacji z okresu PRLu” – mówi Julita Maciaszek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

2 maja to dzień w którym odbędzie się akcja edukacyjno – patriotyczna „Symbole są ważne”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00, również na targowisku „Mój Rynek”. Wszystko to okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Finałem festynu będą występy zespołu folklorystycznego „Kaszebe” z Chojnic oraz „Promyki” z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie.

3 maja odbędą się uroczystości patriotyczne i religijne. Całość rozpocznie zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych i mieszkańców. Wszyscy spotkają się o godzinie 9.00 przed Centrum Kultury i Sztuki. O 9.15 ruszy się przemarsz przed Pomnik Wdzięczności Chrystusa Króla. Całości towarzyszyć będzie orkiestra. O 9.30 przed obeliskiem – złożenie kwiatów i przemówienia. Na 10.00 zaplanowano uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele p.w. Św. Bartłomieja.

4 maja o godzinie 11.00 przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się otwarcie wystawy „Kronikarze piszą… Chrzest Polski”. Będą to współczesne fotografie tematyczne oraz reprodukcje dokumentów związanych z historią naszego kraju. Wydarzenie to odbędzie się w związku z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Imprezie towarzyszyć będzie koncert gry na harfie.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content