SĘPOLEŃSKA KAPSUŁA CZASU – WIEMY CO BĘDZIE KRYŁA

9 lis, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Listy do przyszłych dorosłych, napisane przez współczesne dzieci – takie niespodzianki znajdą się w kapsule czasu przygotowywanej w Sępólnie Krajeńskim. 11 listopada zostanie ona zamknięta i zabetonowana w płycie rynku.

Na pomysł zbudowania kapsuły czasu i umieszczenia w niej nietypowej zawartości wpadł Artur Juhnke – radny Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Jak mówi, do akcji chciał zaangażować przede wszystkim młodych mieszkańców miasta.

– Zdaje się, że w czwartej klasie szkoły podstawowej, dzieci mają w programie nauczania sztukę pisania listu. Tak więc zaproponowałem, aby to oni napisali list do siebie. Jest bardzo duża szansa, że za 50 lat będą mogli być przy otwarciu tej kapsuły i już jako dorośli ludzie, odczytają napisane przez siebie słowa – mówi Juhnke.

Oprócz listów w kapsule czasu znajdzie się też publikacja opisująca efekty prac archeologicznych prowadzonych w tym roku na Placu Wolności. Wewnątrz stalowego cylindra znajdzie się też pamiątkowy medal wydany na okoliczność jubileuszu nadania praw miejskich, najnowszy numer biuletynu informacyjnego oraz list do przyszłych pokoleń.

Kapsuła zostanie wmurowana w płytę rynku 11 listopada podczas uroczystości związanych z obchodami Narodowego Dnia Niepodległości. W tym dniu także oficjalnie zostanie otwarty, nowo wyremontowany Plac Wolności.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content