SĘPOLEŃSCY SPORTOWCY NA DAWNYCH FOTOGRAFIACH

16 lut, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Internetową wystawę o lokalnych sportowcach uruchomiła Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. To zbiór fotografii prezentujący dawnych zawodników, trenujących w Sępólnie i okolicach. Byli już gimnastycy, biegacze i żeglarze. W kolejce do publikacji czekają także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych.

Przyczynkiem do utworzenia wystawy o lokalnych sportowcach, była inna wystawa, poświęcona polskim olimpijczykom. To akcja ogólnopolska prowadzona przez większość bibliotek w kraju. Zorganizowano ją w internecie z okazji trwających Igrzysk Olimpijskich. My poszliśmy dalej – mówi Łukasz Jakubowski z sępoleńskiej biblioteki.

– Przy naszej bibliotece działa już od dziesięciu lat Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej. W zbiorach tego archiwum znajduje się wiele fotografii prezentujących naszych rodzimych sportowców i od kilku dni na profilu biblioteki na Facebooku prezentujemy fotografie, które pokazują tych naszych lokalnych miłośników sportu i kultury fizycznej – dodaje Jakubowski.

Wystawa jest udostępniona pod adresem: https://www.facebook.com/biblioteka.sepolno

Będzie to już wystawa stała. Są plany, aby sukcesywnie ją rozbudowywać.

– Korzystając z okazji zachęcam wszystkich, którzy dysponują jakimiś materiałami archiwalnym dotyczącymi historii Sępólna, żeby zgłaszali się do naszej biblioteki, żeby nam takie materiały udostępniali. Wszystko to co mamy, pochodzi właśnie od mieszkańców, którzy dostrzegli naszą działalność i uznali, że warto się z nami podzielić swoimi materiałami archiwalnymi. Wszystkie fotografie zostały nam udostępnione przez mieszkańców, bądź instytucje lokalne – dodaje Łukasz Jakubowski.

Osoby posiadające w swoich domowych archiwach interesujące fotografie lokalnych sportowców, dokumentujące wydarzenia sportowe, ale też nawiązujące do innych dziedzin historii miasta i regionu, proszone są o kontakt z biblioteką w Sępólnie Krajeńskim. Wszystkie fotografie po digitalizacji są zwracane właścicielom.

 

 

fot. źródło: https://www.facebook.com/biblioteka.sepolno

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content