ŚCIEŻKA BANKOWA W PROGRAMIE „CZYSTE POWIETRZE”

11 cze, 2024 | Koczała

Na termomodernizację budynku oraz wymianę systemu grzewczego w ramach Programu „Czyste Powietrze” – można otrzymać dotację w wysokości nawet do 136 200 zł. Beneficjenci, którzy zdecydują się na wykonanie prac termomodernizacyjnych w swoich lokalach mieszkalnych, mogą także ubiegać się o kredyt na sfinansowanie inwestycji. Zostanie on później w znacznej części spłacony z otrzymanego dofinansowania.

Kredytów udzielają wyłącznie banki, które przystąpiły do programu. Na liście autoryzowanych placówek są banki spółdzielcze z grupy SGB, Bank Spółdzielczości oraz banki spółdzielcze z grupy BPS, Bank Ochrony Środowiska, BNP Paribas i Alior Bank. Maksymalna wysokość kredytu o jaki można się ubiegać to 150 000 zł.

Przed uzyskaniem kredytu należy przeprowadzić audyt energetyczny budynku i sprawdzić swoją zdolność kredytową. W banku można załatwić także wszystkie formalności związane z otrzymaniem dofinansowania w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu kredytu wraz z dofinansowaniem, beneficjent ma 18 miesięcy na wykonanie termomodernizacji.

Szczegółowe informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania, udzielane są w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, znajdującym się w Urzędzie Gminy w Koczale, w pok. Nr 7. Punkt prowadzi Renata Minda – tel. 59 857 40 68 lub 59 857 42 58.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content