SĄ RZĄDOWE PIENIĄDZE NA RATOWANIE ZABYTKÓW SAKRALNYCH W GMINIE KOCZAŁA

31 lip, 2023 | Koczała

Prawie 275 tysięcy złotych dofinansowania na ratowanie zabytków otrzymała Gmina Koczała. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i będą przekazane na remont trzech świątyń – w Pietrzykowie, Starznie i Koczale.

W Pietrzykowie remontowana będzie elewacja kościoła. Wymaga ona uzupełnienia ubytków i ponownego malowania. W Starznie także niezbędny jest remont elewacji świątyni, przy czym jest to elewacja drewniana. Kościół ten został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku. Jego drewniana konstrukcja oraz stolarka okienna również wymaga konserwacji.

Trzecią i najdroższą inwestycją będzie remont elewacji wieży kościoła parafialnego w Koczale. Ta inwestycja pochłonie 196 tysięcy złotych. Kościół ten w przeszłości był już odnawiany. Ostatnim elementem wymagającym renowacji jest wspomniana wcześniej wieża – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała. Prace remontowe powinny być wykonane najpóźniej do końca przyszłego roku. Otrzymane dofinansowanie stanowi aż 98 procent wartości wszystkich inwestycji.   

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content