SĄ PIENIĄDZE NA PROJEKTY TURYSTYCZNE

14 paź, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Nowe pomosty nad jeziorem Sępoleńskim, nowy sprzęt pływający i wyposażenie pola namiotowego. To tylko część inwestycji w infrastrukturze turystycznej, przyjętych do realizacji na przyszły rok w Gminie Sępólno Krajeńskie. Samorząd otrzyma na ten cel 600 tysięcy złotych dofinansowania.

Realizacja tych zadań ruszy wiosną. Ratusz planuje, że wszystko będzie gotowe jeszcze przed wakacjami. „Oprócz wymiany nowych pomostów na plaży, chcemy aby w Sępólnie pojawiły się łodzie żaglowe, stąd pomysł na zakup takiego sprzętu do naszej wypożyczalni. Będą też nowe kajaki i rowery wodne, co jeszcze bardziej uatrakcyjni naszą Plażę Miejską” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowe inwestycje pojawią się także w pobliżu tak zwanej starej plaży. Tam powstaje pole namiotowe, które trzeba jeszcze doposażyć. Dzięki pozyskanym środkom uda się zbudować oświetlenie obiektu oraz skrzynki prądowe dla wozów kempingowych. Będzie też profesjonalny węzeł sanitarny z toaletami,  prysznicami i miejscami do mycia naczyń.

Oba zadania będą kosztowały łącznie około 750 tysięcy złotych, z czego 600 tysięcy to planowane  dofinansowania przyznane przez Lokalną Grupę Rybacką oraz Lokalną Grupę Działania „Nasza Krajna”.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content