22 tysiące złotych na inicjatywy lokalne mieszkańców chce pozyskać Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Pieniądze pochodzić będą z Narodowego Centrum Kultury. Warunkiem ich otrzymania jest zebranie odpowiedniej ilości ciekawych propozycji związanych z kulturą.

Tym razem środki mogą otrzymać zwykli mieszkańcy. Nie trzeba prowadzić firmy, ani być przedstawicielem jakiejkolwiek organizacji. Wystarczy mieć jakiś talent lub pasję.

„Inicjatywy może zgłosić każda osoba fizyczna, która chce się podzielić swoimi zainteresowaniami, swoim hobby. Dzięki temu projektowi wnioskodawca może poprowadzić na przykład warsztaty plastyczne, taneczne, bądź zorganizować ciekawe wydarzenie” – mówi Patrycja Gajda z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Jedynym ograniczeniem jest to, że wnioski mogą składać wyłącznie mieszkańcy Gminy Sępólno Krajeńskie. Proponowane przez nich inicjatywy również muszą być realizowane na terenie gminy.

Nabór wniosków będzie prowadzony w dniach od 5 do 15 lipca, przy czym w dniach 5, 10 i 15 lipca w Centrum Kultury i Sztuki dyżurować będzie specjalista, z którym będzie można skonsultować swój wniosek. Spośród wszystkich zgłoszonych inicjatyw komisja wybierze od 3 do 7 najlepszych pomysłów. Te także otrzymają wsparcie finansowe w wysokości nie większej niż 7 tysięcy złotych.

fot. serwissamorzadowy.eu