SĄ PIENIĄDZE NA NOWE KSIAŻKI DLA BIBLIOTEKI

8 lis, 2021 | Brusy

20 tysięcy złotych dofinansowania na zakup nowych książek otrzymała biblioteka w Brusach. Pieniądze przyznało placówce Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Swoje propozycje zakupowe mogą teraz zgłaszać sami czytelnicy.

– Pieniądze będą przeznaczone na zakup takich powieści, które są najchętniej czytane. Są to powieści obyczajowe, wojenne, choć nie tylko, bo literatura popularno-naukowa też cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jeżeli studenci pytają nas o jakieś książki, których nie mamy w bibliotece, też postaramy się takie zakupić – mówi Anna Orlikowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Pozyskane fundusze mogą być wydane nie tylko na książki tradycyjne. Z tychże środków można kupić także audiobooki i e-booki.

Wszyscy miłośnicy czytelnictwa, zainteresowani nowościami wydawniczymi, mogą zgłaszać w miejscowej placówce swoje propozycje. Jeżeli będzie taka możliwość, z pewnością znajdą się one niebawem na bibliotecznych pułkach.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content