SĄ PIENIĄDZE NA MODERNIZACJĘ SZLAKÓW KAJAKOWYCH

25 mar, 2018 | Przechlewo

Prawie pół miliona złotych unijnego dofinansowania na modernizację szlaków kajakowych otrzyma Gmina Przechlewo. Dzięki tym pieniądzom rozbudowana zostanie infrastruktura aż na dziesięciu stanicach wodnych.  

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Wszystko to w ramach projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe – Brdą wśród natury. Jest on realizowany w systemie partnerskim wraz z gminami: Miastko, Rzeczenica i Koczała.

Na terenie gminy Przechlewo zmodernizowane będą po dwie przystanie w Żołnie, Nowej Brdzie i Folbryku. Powstaną też nowe obiekty w Suszce, Rudnikach i Starym Klęśniku. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie zbudowany będzie także specjalny pomost do wodowania i wyciągania kajaków.

Prace modernizacyjne w większości będą polegały na uzupełnieniu miejsc postojowych w ławostoły, kosze na śmieci lub wiaty chroniące przed deszczem. Dodatkowo w Suszce na przykład utwardzony będzie brzeg rzeki oraz dojazd do parkingu. Szlaki kajakowe zostaną także oznakowane znakami wodnymi.

Całkowity koszt realizacji projektu przez wszystkie cztery gminy to nieco ponad 2,7 mln zł.  Dofinansowanie to 85 procent kosztów kwalifikowanych – mówi Anna Marach z Urzędu Gminy w Przechlewie. Wartość prac po stronie gminy Przechlewo to 577 tysięcy złotych. Realizacja inwestycji powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku. Organizatorem przetargu oraz liderem projektu jest Gmina Miastko.

 

 

fot: UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content