SĄ PIENIĄDZE NA DOFINANSOWANIE POMORSKICH SZLAKÓW KAJAKOWYCH

15 gru, 2017 | Przechlewo

Prawie 600 tysięcy złotych trafi do Przechlewa na realizację projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe. Samorząd jest jednym kilkunastu w województwie pomorskim, przygotowującym tego typu zadanie. Dzięki tym środkom w Gminie Przechlewo rozbudowana zostanie infrastruktura turystyczna.

Chodzi dokładnie o stanice kajakowe na rzece Brdzie oraz rzece Rudzie. W miejscowościach Nowa Brda, Folbryk, w Suszka, Rudniki i Stary Klęśnik, powstaną od podstaw, bądź też będą rozbudowane elementy stanowiące wyposażenie takich stanic i pól biwakowych. Zmodernizowana będzie także infrastruktura na plaży Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie.

„Miejsca te cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród kajakarzy. Często zdarza się, że to także świetne lokalizacje na pikniki. Mieszkańcy i turyści na takich przystaniach organizują nawet uroczystości rodzinne” – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Pierwsze stanice kajakowe na terenie Gminy Przechlewo powstały kilka lat temu. Były one budowane  w ramach projektu Kraina Czystych Jezior i Rzek. Kolejny etap modernizacji infrastruktury ma być realizowany w 2018 roku.

 

 

fot: UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content