SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA W ŻŁOBKU GMINNYM W BRUSACH

21 maj, 2022 | Brusy

Samorządowy Żłobek w Brusach wciąż prowadzi nabór chętnych. Przyjmowane są dzieci w wieku od 10 miesięcy do 3 lat. Warto skorzystać z naszej oferty – zachęca Joanna Wróblewska, dyrektor Samorządowego Żłobka w Brusach.

– Wbrew pozorom praca w żłobku to nie tylko zmiana pampersów i karmienie dzieci. Mamy pod opieką dzieci od 10 miesiąca życia, dlatego opiekunki muszą być bardzo kreatywne i dostosowywać zajęcia do aktualnych potrzeb i możliwości dzieci – dodaje Wróblewska. Oferta tychże zajęć jest wyjątkowo bogata. Zdarza się nawet tak, że maluchy po południu nie chcą wracać do domów.

– W naszym programie są zajęcia plastyczne, muzyczne, sensoryczne, rytmiczne, czy logorytmiczne i ruchowe. Dzieci uwielbiają tak zwane brudne zabawy, typu malowanie dłońmi, stopami, przesypywanie, przelewanie, czy różnego typu masy plastyczne i ścieżki sensoryczne. Często dzieci nie chcą w ogóle wychodzić ze żłobka i rodzice przychodzą coraz później, aby je odebrać bez płaczu – śmieje się dyrektor

Bruska placówka działa w godzinach od 6.30 do 16.30. Obecnie zatrudnia ona 17 osób, z czego 12 to panie opiekunki. Opłata za pobyt dziecka w żłobku w Brusach wynosi 700 złotych opłaty stałej plus opłata za wyżywienie. Średnio miesięcznie jest to łącznie około 1050 złotych. Samorządowy Żłobek w Brusach jest jedynym takim w gminie.

 

 

fot. serwisamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content