RZEŹBISZ LUB MALUJESZ – ZAPREZENTUJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ

25 cze, 2021 | Brusy

Już tylko kilka dni pozostało na dostarczenie prac na II Konkurs Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta 30 czerwca.

Konkurs adresowany jest do artystów amatorów, którzy rzeźbią oraz malują na płótnie lub szkle. Chodzi też o mieszkańców województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

– Konkurs Sztuki Ludowej imienia Józefa Chełmowskiego jest zorganizowany w ramach tego, żeby uczcić Józefa Chełmowskiego, naszego lokalnego artystę, który przyczynił się do rozsławienia sztuki ludowej – mówi Anna Orlikowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Własnoręcznie wykonane prace należy dostarczać do Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 lipca. W tym dniu zainaugurowana zostanie także wystawa pokonkursowa. Będzie ona czynna w bytowskim muzeum do końca sierpnia. Organizatorami II Konkursu Sztuki Ludowej są: Centrum Kultury i Biblioteki im. J. Karnowskiego w Brusach, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Fundacja im. Jadwigi i Józefa Chełmowskich w Brusach.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content