RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG DLA BRUS

7 cze, 2021 | Brusy

Prawie 8 milionów złotych na remonty ulic miejskich otrzyma Gmina Brusy. Pieniądze zostały przyznane samorządowi z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Pozyskane środki wspomogą remont aż 10 ulic w centrum miasta.

Do naprawy w ramach tego zadania wyznaczono ulice: Bolta, Witosa, Derdowskiego, Wojska Polskiego, Chełmowską, Szkolną, Kościelną, Pocztową, 2-go Lutego oraz Plac Jana Pawła II. Będzie to tylko część szerszego frontu robót drogowych prowadzonych na terenie naszej gminy – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

– Jesteśmy na etapie realizacji inwestycji wieloletniej również na osiedlu Słonecznym. Mamy też inwestycje jednoroczne jak na przykład ulica Kościelna w Kosobudach, ulica Polna w Brusach i ulica Długa w Męcikale. Pragnę też podziękować w imieniu własnym jak i nas wszystkich samorządowców, mieszkańców, Panu wojewodzie Dariuszowi Drelichowi oraz Panu posłowi Aleksandrowi Mrówczyńskiemu za to, że możemy kolejne inwestycje realizować, za to, że w budżecie państwa pieniądze na nie się znalazły – dodaje burmistrz.

Tylko w tym roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w całym województwie pomorskim rozdanych będzie ponad 231 milionów złotych. Pozwoli to na wyremontowanie 328 kilometrów dróg gminnych i powiatowych. W skali trzech ostatnich lat, wydatki na ten cel robią jeszcze większe wrażenie.

– To jest 600 milionów złotych dotacji, czyli łatwo policzyć, że to są już zadania na poziomie znacznie przekraczającym miliard złotych, bo ta dotacja jest nie mniejsza niż 50 procent. To jest też 850 kilometrów dróg. Uwzględniając jeszcze drogi budowane z Funduszu Inwestycji Lokalnych, bo tam wiele takich zadań jest realizowanych i z innych środków dostępnych samorządom, myślę że już w tym roku przekroczymy 1000 kilometrów – mówił w Brusach Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski.

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a wcześniej także z Funduszu Dróg Samorządowych do powiatu chojnickiego w formie dotacji trafiło już 57 milionów złotych. Wspomogły one inwestycje drogowe o łącznej wartości 114 milionów złotych. Wystarczyło na budowę lub modernizację 52 kilometrów dróg gminnych i powiatowych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content