RUSZYŁA PRZEBUDOWA ULICY SŁONECZNEJ I ORZESZKOWEJ

4 sty, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Najpóźniej do końca marca potrwa przebudowa ulic Słonecznej i Orzeszkowej w Sępólnie Krajeńskim. Oba trakty zyskają nowe nawierzchnie. Prace drogowe już trwają.

Ulice Słoneczna i Orzeszkowej położone są w zachodniej części miasta. Stanowią one między innymi dojazd do Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz połączenie tej części Sępólna Krajeńskiego z innym ważnym traktem, jakim jest ulica Wojska Polskiego.

Z remontem Słonecznej i Orzeszkowej nie można już było dłużej czekać, tym bardziej, że pojawiła się możliwość dofinansowania zewnętrznego tej inwestycji – uważa Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

– Obie ulice wykonane były w technologii asfaltowej, ale już tak zniszczone, że ich łatanie po prostu nie dawało żadnego efektu. Co roku ten temat się powtarzał. W związku z czym zapadła decyzja, żeby po prostu całkowicie je wyremontować. Wtedy obie te ulice posłużą mieszkańcom na długie lata – dodaje burmistrz.

Do naprawy wyznaczono łącznie 375 metrów bieżących obu ulic. Powstaną tam nowe nawierzchnie z kostki drogowej wraz ciągami pieszymi. Całość ma kosztować 840 tysięcy złotych. Zadanie to jest w połowie dofinansowane ze środków rządowych w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Ulica Orzeszkowej w Sępólnie Krajeńskim przed remontem

Ulica Słoneczna w Sępólnie Krajeńskim przed remontem

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content