RUSZYŁA BUDOWA CENTRUM OPIEKUŃCZO – MIESZKALNEGO

2 maj, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze w tym roku gotowe będzie sępoleńskie Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne. Obiekt powstaje na Placu Przyjaźni. Właśnie ruszyła jego budowa.

W nowym Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym opiekę znajdą osoby starsze lub niepełnosprawne. Placówka będzie prowadziła także opiekę wytchnieniową nad osobami chorymi i niesamodzielnymi.

Obiekt, w którym będzie działało centrum, zostanie wzniesiony od podstaw. Jego budowa już trwa. – Pierwsze prace polegają na zdjęciu warstwy humusu i wykopie, który jest przygotowany pod fundamenty. Teren okazał się przyjazny dla prac budowlanych. Troszeczkę mieliśmy obawy, że będzie podmokły, ale okazuje się, że grunty po odkryciu są nośne. Można bezpośrednio po prostu zacząć wylewać ławy fundamentowe – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie także teren wokół budynku. Powstaną tam m.in. nowe nasadzenia. Prace wykonuje sępoleński Zakład Transportu i Usług. Cała inwestycja ma kosztować ponad 4 miliony złotych. 3,2 mln to pozyskane przez Gminę Sępólno Krajeńskie dofinansowanie rządowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content