RUSZAJĄ DNI SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

3 sie, 2016 | Sępólno Krajeńskie

„Dziesięć dni kultury non stop” – pod takim hasłem odbędą się tegoroczne Dni Sępólna Krajeńskiego. Pierwsze imprezy startują już w najbliższą sobotę (6.08). Świętowanie potrwa aż do 15 sierpnia.

Wśród wydarzeń są liczne koncerty, wystawy, festyny oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Muzyczną gwiazdą Dni Sępólna Krajeńskiego będzie Maryla Rodowicz.Całość zainauguruje wystawa fotografii stereoskopowej – Marka Czarneckiego. Będzie ją można oglądać za darmo w holu Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Jej otwarcie odbędzie się w sobotę (6.08) o godzinie 12.00. W tym samym dniu w amfiteatrze na plaży odbędą się również koncerty rockowe i muzyki reggae. Wystąpią grupy Minnesota oraz Jafia. Początek godzina 19.00. Od godziny 21.00 w klubie Carbon – największa klubowa dymówka w Polsce.Atrakcją dla dzieci będzie natomiast I Festiwal Dziecięcej Sztuki Cyrkowej „Mali Sztukmistrze”. Odbędzie się on w niedzielę (7.08) o godzinie 15.00 na Targowisku Miejskim „Mój Rynek”. „Poprzez to wydarzenie chcemy maluchom przybliżyć sztukę cyrkową” – zapewnia Katarzyna Śmigiel z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Gośćmi specjalnymi będą klauni: Ruphert i Rico.
Poniedziałek (8.08) to festiwal Kreatywnej Młodej Mamy i spotkanie a aktorką – Moniką Mrozowską. Początek godzina 15.00 w Centrum Kultury i Sztuki.

  • We wtorek (9.08) o 10.00, będzie można zjeść śniadanie na trawie. To happening przygotowany przez CKiS. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ogrodzie placówki.
  • Środa (10.08) to dzień w którym zostanie ogłoszony tegoroczny laureat Nagrody Świętego Wawrzyńca. Z tek okazji w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Rozpocznie się ona o godzinie 10.30 w Ratuszu.
  • Czwartek (11.08) o godzinie 21.30 – „Kino pod gwiazdami”, czyli filmowa niespodzianka w Amfiteatrze na Molo.
  • W piątek (12.08) o godzinie 10.00 na Targowisku Miejskim urządzona zostanie wystawa prac Pracowni Ceramiki i Sztuki Użytkowej, działającej przy Centrum Kultury i Sztuki.
  • Sobota (13.08) to dzień, na który zaplanowano najwięcej atrakcji. Wszystko w ramach XII Jarmarku Św. Wawrzyńca. Całe wydarzenie, od godziny 14.00 odbywać się będzie na terenie Stadionu Miejskiego. Finałem imprezy będzie koncert Maryli Rodowicz. Rozpocznie się on o godzinie 21.00
  • W niedzielę (14.08) o godzinie 20.00 na plaży – dyskoteka pod gwiazdami.

Tegoroczne Dni Sępólna Krajeńskiego zakończy poniedziałkowy (15.08) koncert muzyki akordeonowej w wykonaniu Roberta Fursa. Będzie go można posłuchać o godzinie 19.00 na sępoleńskim molo.W ramach święta miasta, oprócz imprez kulturalnych, odbędą się także dwa duże wydarzenia sportowe. 7.08 (niedziela) – Turniej Piłki Plażowej. 13-14.08 (sobota-niedziela) Regaty o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego. Jest to impreza rozgrywana w ramach Pucharu Polski. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content