Już dzisiaj o godzinie 20.00 zainaugurowane zostaną Dni Sępólna Krajeńskiego. Tegoroczna ich edycja będzie nieco skromniejsza niż zwykle. Wszystko z powodu ograniczeń epidemiologicznych. Mimo to, świętowanie potrwa aż do 10 sierpnia.

Cykl wydarzeń przygotowanych na święto miasta rozpocznie internetowy Festiwal What The Folk. To transmisja wydarzenia, które odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Występy kapeli podwórkowej oraz pokazy tańców ludowych będzie można śledzić w lokalnych mediach oraz na kanałach internetowych CKiS. Część pierwsza koncertu zostanie wyemitowana dzisiaj (31.07) o godzinie 20.00. Część drugą będzie można zobaczyć jutro (1.08) również o godzinie 20.00.

W programie Dni Sępólna Krajeńskiego znalazły się również wydarzenia, w których będzie można uczestniczyć na żywo. W sobotę (1.08) w godzinach 9.00 – 13.00 w Punkcie Informacji Turystycznej odbędzie się akcja plastyczna od hasłem „Sępólno oczami dziecka”. Tego samego dnia o 17.00 na sępoleńskim molo odbędzie się koncert Teresy Werner. Na niedzielny spektakl na molo zaprasza z kolei Biblioteka Publiczna. Początek widowiska – godzina 15.00. We wtorek (4.08) na Placu Wolności otwarta zostanie wystawa fotograficzna „Lokalna tradycja w retrospekcji”. Tego samego dnia o 17.00 w bibliotece – spotkanie z dziennikarzem i podróżnikiem Jakubem Poradą. W piątek (7.08) o godzinie 16.00 w Centrum Aktywności Społecznej odbędzie się już czwarta edycja Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego. W sobotę (8.08) o godzinie 10.00 na jeziorze Sępoleńskim rozpoczną się tradycyjne regaty żeglarskie o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego. Od 10.00 do 18.00 w Centrum Sportu i Rekreacji będzie można oglądać wystawę budowli z klocków LEGO. Tego samego dnia o 17.00 w amfiteatrze na molo rozpocznie się koncert, podczas którego zostaną zaprezentowane największe przeboje operetkowe. Kulminacją jedenastodniowego świętowania będą uroczystości, które odbędą się w poniedziałek 10 sierpnia, w dniu liturgicznego wspomnienia Świętego Wawrzyńca – patrona miasta. O godzinie 9.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza w intencji mieszkańców. O 10.30 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się natomiast uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której zostanie wręczona nagroda Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane w Sępólnie Krajeńskim osobom, które w wybitny sposób przysłużyły się promocji miasta.

Niestety nie wszystkie planowane jeszcze zimą wydarzenia zostaną zorganizowane. „Ze względu na sytuację epidemiczną, w tym roku nie odbędzie się tradycyjny Jarmark Świętego Wawrzyńca oraz koncert finałowy na Stadionie Miejskim. W tym roku gwiazdą wieczoru miał być zespół Kult” – informuje Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Tegoroczny program obchodów Dni Miasta zawiera prawie 30 pozycji. Organizatorzy zastrzegają jednak, że scenariusz może ulec zmianie. Wszystko jest uzależnione od zmieniających się obostrzeń sanitarnych. Szczegółowy i aktualny program wydarzeń znajduje się na stronach internetowych między innymi: Centrum Kultury i Sztuki, Centrum Sportu i Rekreacji, Biblioteki Publicznej i Urzędu Miejskiego.

 

fot. serwissamorzadowy.eu