RUSZAJĄ DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

5 wrz, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Koncerty, wystawy, a nawet biesiady – wszystko to organizowane będzie w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. W powiecie sępoleńskim ruszają one w sobotę – 9 września. Sporo ciekawych wydarzeń odbędzie się na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie.  

Zaprosimy Państwa między innymi na „Biesiadę po Lutowsku”, warsztaty kulinarne „Barwy i smaki regionu”, spotkanie z baśniami oraz legendami z babcinej biblioteczki, wystawę fotograficzną ukazującą pokoleniowe różnice między żniwami kiedyś a dziś, czy koncert kapeli ludowej „Leśna Cytra” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Całość zainauguruje wystawa rękodzieła, staroci i warsztaty kulinarne, które odbędą się 9 września o godz. 15.00 w świetlicy w Skarpie. Godzinę później, w świetlicy w Radońsku wystąpi kapela „Leśna Cytra”. Szczegółowy program jest już dostępny na stronie: https://ckissepolno.com.pl/europejskie-dni-dziedzictwa-3/

W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. Jest to już trzydziesta pierwsza edycja tego wydarzenia.

 

 

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content