RUSZA REMONT SALI GIMNASTYCZNEJ

20 sie, 2018 | Przechlewo

Gruntowny remont czeka salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Przechlewie. Właśnie rozpoczyna się jej remont. Potrwa on przez cały najbliższy rok szkolny.

Sala gimnastyczna w Przechlewie to największy tego typu obiekt w gminie. Została zbudowana 30 lat temu i od tego czasu nie przechodziła gruntownej modernizacji. Zaplanowane prace zakładają wymianę wszystkich instalacji, ocieplenie budynku oraz montaż nowego wyposażenia. „To jest wejście szkoły w zakresie sportowym w XXI wiek, bo będzie zmieniony parkiet na zupełnie nowy. Dodatkowo będzie pełnowymiarowe boisko do piłki koszykowej z opuszczanymi teleskopowo koszami i nowe tablice wynikowe. Będzie tez nowe oświetlenie, silne a zarazem energooszczędne” – wylicza Wojciech Podgórski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Przechlewie.

Na czas remontu sala będzie zamknięta dla uczniów. Przez cały rok szkolny zajęcia wychowania fizycznego będą prowadzone na szkolnych korytarzach oraz na zewnętrznych boiskach i pobliskim stadionie. Szkoła planuje prowadzenie także zajęć terenowych z użyciem kijków do nordic walking. Remont przechlewskiej hali ma kosztować ponad milion złotych. Przypomnijmy, wcześniej przy tym obiekcie zbudowano nową bieżnię tartanową. Przy szkole w Sąpolnie oddano też do użytku zupełnie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Tuż obok znajduje się też nowa skocznia w dal.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content