Firma z Rekowa wykona prace budowlane w kamienicy, która niebawem stanie się nową siedzibą przechlewskiej biblioteki. Podpisana w tej sprawie została już umowa. Roboty mają ruszyć za kilkanaście dni.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, jesienią przyszłego roku rozpocznie się przeprowadzka biblioteki. Jej nową siedzibą będzie zakupiona przez gminę kamienica w centrum miejscowości. Wcześniej jednak obiekt trzeba przystosować do potrzeb takiej działalności – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.  „Oprócz biblioteki i czytelni powstanie tam także mała sala kinowa, miejsca dla organizacji wystaw oraz pomieszczenia dla potrzeb lokalnych stowarzyszeń i klubów. Budynek będzie także przystosowany dla osób niepełnosprawnych” – dodaje Michałowski.

Cała inwestycja ma kosztować prawie 3 miliony złotych. To nie tylko prace budowlane, ale także zakup nowego wyposażenia. Dofinansowanie tego zadania to 2 miliony złotych, które samorząd otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie siedzibą biblioteki w Przechlewie jest parter jednego z budynków mieszkalnych. Pomieszczenia te są jednak zbyt małe, a ich remont lub rozbudowa są nieopłacalne.  

fot. serwissamorzadowy.eu