RUSZA PROGRAM TERMOMODERNIZACJI OBIEKTÓW PUBLICZNYCH

24 lip, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Budynek szkoły w Zalesiu, budynek siłowni przy Centrum Sportu i Rekreacji oraz gmach Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. To trzy kolejne obiekty objęte gminnym programem termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Po szkole w miejscowości Zboże, a wcześniej także budynkach Centrum Kultury i Sztuki oraz Biblioteki Publicznej, Gmina Sępólno Krajeńskie przystępuje do ocieplenia trzech kolejnych obiektów. Prace na budynku szkoły w Zalesiu już trwają. Muszą się one zakończyć przed 1 września. „Ocielenie budynku spowoduje znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Jesienią podobne prace zaczną się także na obiekcie siłowni przy Centrum Sportu i Rekreacji. Tam dodatkowo wymieniona będzie też instalacja centralnego ogrzewania. Na wiosnę zaplanowana jest termomodernizacja trzeciego i największego z tych trzech obiektów – budynku w którym swoją siedzibę ma Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe.

Koszt termomodernizacji szkoły w Zalesiu to 215 tysięcy złotych. Prace na budynku przy CSiR pochłoną prawie 780 tysięcy złotych. Cena termomodernizacji Urzędu Miejskiego będzie znana w grudniu. Wówczas to rozstrzygnięty zostanie przetarg na wykonanie tego zadania. Program termomodernizacji obiektów publicznych jest dofinansowywany średnio w 80 procentach z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Resztę dopłacają samorządy.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content